DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP i naszego odpustu św. Jacka. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, a o godz. 15. 00 jak co roku będziemy modlić się różańcem podążając ulicami Jesionki: rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy Krzyżu (Al. Partyzantów – Kościelna) następnie ulicami Kapuścińskiego, Spacerową, Aleją Partyzantów, Kolejową, Przemysłową, Piękną, Graniczną. Naszą wspólną modlitwę zakończymy na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest to początek naszego przygotowania do Uroczystości Odpustowych. Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie można adorować w czwartek pomiędzy Mszami. W piątek do godz. 15. 00 rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia i będzie trwać do 21. 30.; sobotę pomiędzy Mszami. Uroczystości zakończymy Sumą Odpustową o godz. 11. 30 i procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i oddania chwały Bogu.

4. Przeżywana dnia 15 sierpnia rocznica bitwy warszawskiej niech będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

5. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

6. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

9. Dożynki w naszej Parafii 8 września a gospodarzami są mieszkańcy Jesionki.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na uroczystości odpustowe i następną niedzielę o dzieło sprzątania proszę mieszkańców Łubna.

11. Zapowiedzi:

Łukasz Kamil Kopeć kawaler z par tutejszej i Justyna Pieczul, panna z par. św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach.

Karol Śniarowski, kawaler z par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie i Paulina Pałka, panna z par tutejszej.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 11 – 18. 08. 2019 roku.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 11sierpnia

9.00 + Jadwigę i Ryszarda Sledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 12 sierpnia

19. 00 + Marię Kopeć – intencja od cioci Zosi z rodziną.

Wtorek 13 sierpnia

8. 00 +

Środa 14 sierpnia św. Maksymiliana Marii Kolbego

19. 00 + Eugenię, Edmunda i Oktawię Falkowskich i zmarłych z rodziny, Weronikę Olszańską

Czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP

9. 00 + Władysława Osiaka w 3r. śm. Stanisława Ciołka w 8r. śm.

11. 30 W intencjach Ojczyzny/Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Barbary i Ryszarda Staniaków

Piątek 16 sierpnia

19. 00 + Stanisława i Antoniego, Jadwigę, Jacka i Stefana Sadowskich

Sobota 17 sierpnia św. Jacka – odpust

9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian.

17. 00 ślub:  Karolina Jagielska i Daniel Rosłon

Dwudziesta Niedziela Zwykła 18 sierpnia

9.00 + Ewę i Zdzisława Wójcickich, Mieczysława Nazaruka,

11. 30 W intencjach Parafian/W intencji dziękczynnej w 13 rocznicę urodzin Joanny i 1 rocznicę urodzin Jana.