OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy. Dzisiejszą adorację polećmy w intencjach trzeźwości.

2. Już dziś polećmy Dobremu Bogu nasze przygotowania do odpustu parafialnego.

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów.

4. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie do Miedniewic. Jutro przybędą do nas jak co roku pielgrzymi z Ełku. Przyjmijmy ich w naszych domach. Przyjmując pielgrzyma przyjmujemy też tego do Kogo pielgrzymuje. W środę na swej pielgrzymiej drodze zatrzymają się na Eucharystię ok.  godz.  pielgrzymi z Warszawskiej Pielgrzymki Akademickiej.

5. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

6.  We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 8. 00.

7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

8. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 4 – 11. 08. 2019 roku.

Osiemnasta Niedziela Zwykła 4 sierpnia

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 5sierpnia

19. 00 + Władysława Kwiatkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego

8. 00 + Marię Kopeć – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 7 sierpnia

19. 00 +

Czwartek 8 sierpnia św. Dominik

8. 00 +

Piątek 9 sierpnia św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta

19. 00 +

Sobota 10 sierpnia św. Wawrzyniec

8. 00 +

19. 00 + Katarzynę Dąbek w 2r. śm.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 11sierpnia

9.00 + Jadwigę i Ryszarda Sledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską

11. 30 W intencjach Parafian