DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 19. 00. W piątek zapraszam na Godzinę Świętą. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od godz. 18. 00 do 21. 30. Polecajmy wszystkie nasze intencje Dobremu Bogu w tym świętym czasie.

4. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w sali w domu parafialnym a dla dzieci w kościele. Zapisy do bierzmowania dla młodzieży do końca września.

5. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Edwarda Listowskiego. Msza Święta pogrzebowa będzie sprawowana w naszym kościele jutro o godz. 10. 30.  Wieczny odpoczynek…

7. Bóg zapłać nowożeńcom i ich rodzinom mieszkańcom za posprzątanie świątyni i udekorowanie. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

8. Zapowiedzi:

Piotr Paweł Kacprzyk z Żelechlinka i Klaudia Bargłowska z Józefowa par. tutejszej

9. Są do nabycia kalendarze na 2020 rok. Przyjmuję intencje na przyszły rok.

10. Ogrzewanie: wtorek Łubno od końca do torów i w środę pozostałe domy Łubna.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 15 – 22. 09. 2019 roku.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 15 września

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 16 września św. Korneliusza i Cypriana

10. 30 + Edwarda Listowskiego – pogrzebowa

Wtorek 17 września

8. 00 +

Środa 18 września św. Stanisława Koski

19. 00 + Krystynę Markowską

Czwartek 19 września

8. 00 +

Piątek 20 września św. Andrzea Kim Tae-gŏn, Paweła Chŏng Ha-sang i Towarzyszy

19. 00 + Jerzego Michała i Barbarę Marczaków, Mariannę Kodorską

Sobota 21 września

8. 00 +

19. 00 + Izabelę Omonkowską, Franciszka, Halinę, Piotra i Wacława Czarnotów

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 22 września

9.00 + Józefa Rybickiego

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 30 rocznicę ślubu Marzeny i Dariusza Królewskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.