DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8. 00.

4. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie o godz. 8. 00. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w piątek od godz. 18. 00. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 8. 00. Po Mszy udam się do chorych.

5.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

6. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

7. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

8. Dożynki w naszej Parafii w przyszłą niedzielę na sumie. Gospodarzami są mieszkańcy Jesionki.

9. Zapisy do I komunii świętej do 14 września a do sakramentu bierzmowania do końca września br.. Karty zgłoszenia w zakrystii.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę o dzieło sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

11. Zapowiedzi:

  • Krzysztof Wędrychowicz, kawaler i Aleksandra Weronika Błońska, panna oboje z par św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach.
  • Mateusz Jędral, kawaler z par tutejszej i Marta Wiśniewka, panna z par. w Puszczy Mariańskiej.
  • Mateusz Romuald Bonikowski, kawaler z par. tutejszej i Marlena Wieczerza, panna z par. w Międzyborowie.
  • Stefan Piotr Gałka, kawaler z Pruszkowa i Milena Justyna Wyszyńska, panna z par tutejszej
  • Damian Sapiński i Olga Koźbiał, oboje z parafii tutejszej.
  • Konrad Olszewski, kawaler z parafii tutejszej i Marcelina Bryk, panna z parafii św. Bartłomieja Ap. w Domaniewicach

12. Są do nabycia kalendarze na 2020 rok. Intencje na nowy rok 2020 będę przyjmował od 3 września.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 1 – 8. 09. 2019 roku.

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 1 września

9.00 + zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Macieja i Natalii Wojtkiewiczów – intencja od uczestników uroczystości zaślubin

Poniedziałek 2 września

8. 00 Rozpoczęcie Roku Szkolnego.

19. 00 + Zbigniewa Skibińskiego w 4r. śm.

Wtorek 3 września św. Grzegorza Wielkiego

8. 00 + Władysława Kwiatkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 4 września

19. 00

Czwartek 5 września

8. 00 +

Piątek 6 września

19. 00 O Boże błogosławieństwo dla Barbary i za + Stanisława Matusiaka, oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla synów Witolda i Franciszka z rodzinami i Tomasza.

Sobota 7 września

8. 00 +

19. 00 + Zbigniewa Lasek w 10r. śm. Barbarę Lasek, cr. Kozłowskich, Lasek, Stefaniaków i Dymeckich

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 8 września

9.00 + Dziadków Śledziów, Kosedowskich, Ulewiczów i Dudzińskich, Kazimierę Sankowską

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna urodzinowo – imieninowa dla Marii Walo z prośbą o łaskę zdrowia i wszelkie łaski dla jubilatki i rodziny.