DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie. Chodźmy!”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji do puszek.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 19.00.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie w wtorek, czwartek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00 i codziennie w dni powszednie o godz. 18. 30 oraz w niedziele o godz. 11. 00. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

4. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona św. Łukasza.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Gość Niedzielny.

7. Są do nabycia znicze Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc biednym. Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

10. Zapisy do bierzmowania do przyszłej niedzieli października. Spotkania Dzieci Bożych Ruchu Światło – Życie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 13 – 20. 10. 2019 roku.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 13 października

9.00 + Irenę, Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego, Bronisławę i Józefa Dudzińskich, Kazimierę i Pawła Sankowskich

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 14 października

19. 00 + Edwarda Listowskiego – intencja od mamy Zofii Listowskiej

Wtorek 15 października św. Teresy

8. 00

19. 00

Środa 16 października św. Jadwigi Śląskiej

19. 00 + Jadwigę Marczak i zmarłych z rodziny

Czwartek 17 października św. Ignacego Antiocheńskiego

8. 00

19. 00 Dziękczynna w 7 rocznicę urodzin Roksany z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatki i rodziny.

Piątek 18 października św. Łukasza Ewangelisty

19. 00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Wiktorii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatki i rodziny.  

Sobota 19 października

8. 00 Dziękczynna w 49 rocznicę urodzin Tomasza z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilata i rodziny.

19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 20 października

9.00 Dziękczynna w 80 rocznicę urodzin.

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Patrycji i Macieja Bronowskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.