DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie w wtorek, czwartek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00 i codziennie w dni powszednie o godz. 18. 30 oraz w niedziele o godz. 11. 00. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

3. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie. Chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.   

4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego.

5. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

7. Rodziców dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 9.00 zapraszam na krótkie spotkanie na salkę w domu parafialnym.

8. Bóg zapłać wszystkim wspierającym wspólnotę parafialną ofiarami złożonymi na nowe ogrzewanie zamontowane w naszej świątyni. Ci którzy tego jeszcze nie uczynili mogą to zrobić osobiście lub wpłacając na konto parafialne:

Bank Spółdzielczy w Wiskitkach

nr 63 9304 0002 0008 9991 2000 0010

Wszelkie informacje w kancelarii parafialnej i pod numerami Tel: 46 856-95-35

Kom. do proboszcza 606 740 089

9. Zapisy do bierzmowania do trzeciej niedzieli października. Spotkania Dzieci Bożych Ruchu Światło – Życie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 6 – 13. 10. 2019 roku.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 6 października

9.00 zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– Dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Jerzego Bonikowskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla jubilata i jego rodziny
– o łaskę zdrowia dla Jadwigi Małgorzaciak

+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Genowefę Osik w r. śm. Bolesława Osik
+ Andrzeja Chodorowskiego, Martę, Wacława i Władysława Adamczyków
+ Stanisławę i Stanisława, Jadziunię i Jerzego Markuszewskich, cr. Markuszewskich i Tomaszewskich, Leona Duch
+  Bogdana Wójcickiego w 14r. śm.
+  Genowefę i Kazimierza Dudzińskich
+ Wacława Sankowskiego
+  Wiesława Bartoszewskiego, Mieczysława Króla, Stanisławę i Józefa Kolisów
+ Helenę i Edwarda Skolikowskich, Irenę i Franciszka Kalkucińskich, Danutę Guzik
+ Urszulę i Andrzeja Chruślińskich
+  Jadwigę i Stanisława Jarkiewiczów w 10r. śm., Helenę i Stanisława Jarkiewiczów, Cecylię i Bolesława Nowakowskich, Tadeusza Kruk

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Antoniny i Stanisława z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 7 października Najświętszej Maryi Panny  Różańcowej

19. 00 +

Wtorek 8 października

8. 00

Środa 9 października

19. 00 +

Czwartek 10 października

8. 00

19. 00 + Elżbietę Janus w 20r. śm.

Piątek 11 października

19. 00 + Tadeusza Rogozińskiego w 14r. śm. Wiesławę Rogozińską

Sobota 12 października

8. 00 Dziękczynna w 24 rocznicę ślubu Elżbiety i Tomasza z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

19. 00 Dziękczynna w 30 rocznicę ślubu Urszuli i Sławomira z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 13 października

9.00 + Irenę, Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego, Bronisławę i Józefa Dudzińskich, Kazimierę i Pawła Sankowskich

11. 30 W intencjach Parafian