TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 października 2019

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 19. 00 a w wtorek i czwartek również po Mszy Świętej o godz. 8. 00.

3. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni.

4. Do modlitwy o powołania kapłańskie i misyjne zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 8. 00. Czcicielom Serca Bożego przypominamy o piątkowej Komunii św. wynagradzającej za grzechy. Do spowiedzi zapraszam codziennie na pół godziny przed Mszą Świętą.

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta w kościele o godz. 9. 00. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 11.30.

6. W wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy na „Noc Świętych” do Żyrardowa które rozpocznie się o godz. 19.00 w kaplicy na cmentarzu a zakończy w kościele Matki Bożej Pocieszenia.  W programie:- modlitwa w kaplicy na cmentarzu,- przejście z relikwiami Świętych do kościoła, – eucharystia,- koncert ze Świętymi oraz Agapa. Zapraszamy!  

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 9. 00; wypominkowa o  11. 30 i wieczorowa o 19. 00.

7. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

8. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

9. Są do nabycia znicze Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc biednym.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Gość Niedzielny.

11. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 27. 10. – 3. 11. 2019 roku.

Trzydziesta Niedziela Zwykła 20 października

9.00 + Anielę i Tadeusza Zagrobów, Tadeusza Zagrobę.

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Elżbiety i Jana z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 28 października świętych Szymona i Judę Tadeusza Apostołów

19. 00 +

Wtorek 29 października

8. 00

19. 00  

Środa 30 października

19. 00 + Hannę Ostrowską – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 31 października

8. 00

19. 00 Dziękczynna w 40 rocznicę urodzin Anety Tądorowskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla jubilatki i rodziny. + Tadeusza Frączaka

Piątek 1 listopada Wszystkich Świętych

9. 00 + Stanisławę i Franciszka Kuranów, cr. Kuranów

11. 30 Zmarłych Parafian i spoczywających na cmentarzu.

Sobota 2 listopada Wiernych Zmarłych

9. 00 + Aleksandra Majewskiego

11. 30 Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących. Wypominkowa.

19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysłąwa Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 3 listopada

9.00 zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo- Dziękczynna w 23 rocznicę urodzin Eweliny Zwolińskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla jubilatki i rodziny
– Dziękczynna w 1 rocznicę urodzin Anety Nikodema z prośbą o Boże błogosławieństwo dla jubilata i rodziny

+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Tadeusza Zagrobę, Reginę Jagas
+ Piotra Zwolińskiego, cr. Zwolińskich i Stolarskich
+ Barbarę i Józefa Gwiaździńskich w r. śm. cr. Gwiaździńskich i Mikołajczyków
+  Urszulę i Andrzeja Chruślińskich
+  Jadwigę i Stanisława Jarkiewiczów w 10r. śm., Helenę i Stanisława Jarkiewiczów, Cecylię i Bolesława Nowakowskich, Tadeusza Kruk

11. 30 W intencjach Parafian