CZWARTA NIEDZIELA ADWENTUc22 grudnia 2019

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

2. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. Zachęcam do przystąpienia do sakramentu pokuty. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek i wtorek o godz. 6. 00.

4. W poniedziałek i we wtorek o godz. 6. 30 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu Gościa Niedzielnego a dzieciom i młodzieży Małego Gościa Niedzielnego.

6. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

8. Spotkania Dzieci Bożych po niedzielnej Mszy Świętej o godz. 9.00 w domu parafialnym.

9. Zachęcamy do nabywania opłatka, świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i do ofiarności dla naszych biedniejszych.

10. Do chorych udam się w Wigilię po Roratach.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 22 – 29. 12. 2019 roku.

Czwarta Niedziela Adwentu 22 grudnia

9.00 + Władysławę w 16r. śm., Franciszka i Stanisława Ciołków

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 23 grudnia

6. 30 + Jadwigę Małgorzaciak – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 24 grudnia

6. 30 + Jana i Genowefę Szulborskich

Środa 25 grudnia Boże Narodzenie

00.00 W intencjach Parafian

9. 00 + Wiesława Bartoszewskiego, Sabinę i Władysława Bartoszewskich

11. 30 + Andrzeja, Kazimierza i Zofię Browarskich, Feliksa i Zofię Stefaniaków

Czwartek 26 grudnia św. Szczepana Dk. M.

9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

Piątek 27 grudnia św. Jana Ap. i Ew.

19. 00 +

Sobota 28 grudnia św. Młodzianków M.

8. 00 +

19. 00 O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Zuzanny w 18 rocznicę urodzin.

Niedziela Świętej Rodziny 29 grudnia

9.00 W intencji Rodzin z Ruchu Światło – Życie tworzących Krąg Domowego Kościoła w Jesionce.

11. 30 W intencjach Rodziny Parafialnej