ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

3. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 18. 30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Następnie o godz. 19. 00 odprawimy Mszę Świętą Dziękczynną.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 18. 00.

5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny.

6. W naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się 4 stycznia w Łubnie a następne odwiedziny po Uroczystości Objawienia Pańskiego czyli Trzech króli. Porządek kolędy podam w następną niedzielę. Plan kolędy w gablocie i w internecie.

7. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

9. Spotkania Dzieci Bożych po niedzielnej Mszy Świętej o godz. 9.00 w domu parafialnym.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 29. 12. 2019 – 5. 01. 2020 roku.

Niedziela Świętej Rodziny 29 grudnia

9.00 W intencji Rodzin z Ruchu Światło – Życie tworzących Krąg Domowego Kościoła w Jesionce.

11. 30 W intencjach Rodziny Parafialnej

Poniedziałek 30 grudnia

14. 00 pogrzeb: + Alicji Kaczorowskiej

Wtorek 31 grudnia

19. 00 Dziękczynna za miniony rok.

Środa 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9. 00 + Mieczysława Nazaruka

11. 30 W intencjach Parafian

Czwartek 2 stycznia

8. 00 +

Piątek 3 stycznia – pierwszy piątek miesiąca

19. 00 +

Sobota 4 stycznia

8. 00 +

19. 00 + Mariana Gwiździńskiego r. śm.

Niedziela 5 stycznia

9.00  zbiorowa

 • O łaskę zdrowia dla Marii Walo
 • O łaskę zdrowia i opiekę MB dla Bożeny z racji urodzin

 • + Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
 • + Władysława Kwiatkowskiego
 • + Stanisławę Radomską, Genowefę Osik
 • + Zofię i Stanisława Więcek
 • + Zbigniewa Gasińskiego w 18 r. śm.
 • +  Genowefę i Krzysztofa Dudzińskich
 • +  Stanisława i Franciszka Matusiaków
 • + Stanisława i Krystynę Blichowskich
 • +  Danutę, Florentynę, Czesława i Andrzeja Chodorowskich, Mariannę i Stanisława Ziąbskich
 • + Zdzisława Kowalskiego

11. 30 W intencjach Rodziny Parafialnej

Poniedziałek 6 stycznia Uwroczystość Objawienia Pańskiego

9.00  + Władysława Kwiatkowskiego

11. 30 W intencjach Parafian.