DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej okolicy Orszak będzie w Wiskitkach i Szymanowie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

7. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

9. Spotkania Dzieci Bożych po niedzielnej Mszy Świętej o godz. 9.00 w domu parafialnym.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki + Alicji Kaczorowskiej. Msze święte: od rodziny Wiktorowskich 2. 02. 2020 godz. 9.00; od rodziny Marcinowskich 5.02. 2020 godz. 19.00; od rodziny Wiśniewskich 18.01. 2020 godz. 8.00; od uczestników pogrzebu: 9. 01. 2020 godz. 8.00; 3. 02. 2020 godz. 19. 00; 1. 03. 2020 godz. 9. 00; 21. 03. 2020 godz. 11. 30; 14. 04. 2020 godz. 8.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 5 – 12. 01. 2020 roku.

Niedziela 5 stycznia

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Rodziny Parafialnej/Wypominkowa

Poniedziałek 6 stycznia Uwroczystość Objawienia Pańskiego

9.00  + Władysława Kwiatkowskiego

11. 30 W intencjach Parafian.

Wtorek 7 stycznia

8:00 Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Doroty i Sławomira Rogozińskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.

Środa 8 stycznia

8. 00 +

Czwartek 9 stycznia

8. 00 + Alicję Kaczorowską – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 10 stycznia

8. 00 +

Sobota 11 stycznia

8. 00 +

19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 stycznia

9.00  O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Grzegorza.

11. 30 W intencjach Rodziny Parafialnej