NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 stycznia 2020

1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, wożenie a także za posilanie i wszelkie przejawy życzliwości. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

6. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

6. W niedzielę 19 stycznia zapraszam rodziców dzieci komunijnych oraz dzieci na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 9. 00 i młodzież do bierzmowania po sumie.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 12 – 19. 01. 2020 roku.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 stycznia

9.00  O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Grzegorza.

11. 30 W intencjach Rodziny Parafialnej

Poniedziałek 13 stycznia

8.00  +

Wtorek 14 stycznia

8:00

Środa 15 stycznia

8. 00 +

Czwartek 16 stycznia

8. 00 +

Piątek 17 stycznia św. Antoniego Pustelnika

8. 00 +

Sobota 18 stycznia

8. 00 + Alicję Kaczorowską – intencja od rodziny Wiśniewskich

19. 00 + Mieczysława Marczaka w 14r. śm. Sylwestra i Tomasza Olęckich

Trzecia Niedziela Zwykła 19 stycznia

9.00  + Reginę Jagas w 3r. śm. Józefa Jagasa, Agnieszkę i Władysława Krasińskich, Tadeusza Zagrobę

11. 30 W intencjach Parafian.