TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Do chorych udam się po porannej Mszy Świętej.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne ofiarami składanymi do puszek.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, wożenie a także za posilanie i wszelkie przejawy życzliwości. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 26. 01. -2. 02. 2020 roku.

Trzecia Niedziela Zwykła 26 stycznia

9.00  + Tomasza Domańskiego, Wacława i Wieńczysławę Beczek, Mariana Głośniaka i zmarłych z rodziny

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 27 stycznia

8.00  +

Wtorek 28 stycznia św. Tomasza z Akwinu

8:00

Środa 29 stycznia

8. 00 +

Czwartek 30 stycznia

8. 00 +

Piątek 31 stycznia św. Jana Bosko

8. 00 +

Sobota 1 lutego

8. 00 +

19. 00 W dniu św. Agaty patronki pierwszego Koła Żywego Różańca z prośbą o łaski przez przyczynę MB Różańcowej dla Sióstr Różańcowych i ich rodzin.

Czwarta Niedziela Zwykła 2 lutego Ofiaowanie Pańskie

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/wypominkowa