OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 18. 00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.

6. W naszej parafii zakończyły się doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Za ofiary składane przy tej okazji.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę do dzieła sprzątania proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Solenizantom i jubilatom błogosławimy.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 26. 01. -2. 02. 2020 roku.

Czwarta Niedziela Zwykła 2 lutego Ofiaowanie Pańskie

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/wypominkowa

Poniedziałek 3 lutego

12.00  pogrzeb + Barbary Kolińskiej

19. 00 + Alicję Kaczorowską – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 4 lutego

8:00 W intencji ofiarodawczyni

Środa 5lutego św. Agaty

8. 00 + Alicję Kaczorowską– intencja od rodziny Marcinowskich

Czwartek 6 lutego

8. 00 +

Piątek 7 lutego

8. 00 + Barbarę, Michała i Jerzego Marczuków, Mariannę Kodorską

Sobota 8 lutego

8. 00 +

19. 00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

Czwarta Niedziela Zwykła 9 lutego

9.00  + Władysława, Serafinę, Stefanię i Stanisława Osiaków

11. 30 W intencjach Parafian