NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii w naszych domach.

3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Liturgia tej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19. 00.

4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 19. 00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii nie odbędzie się..

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w następującym porządku: Józefów od 9.00, ok. 9. 30 Łubno, ok. 10.00 Jesionka od Łubna, Sucha, Działki, ok. 11.00 Franciszków. Jedna osoba dorosła z rodziny wychodzi z pokarmami do miejsca przejazdu. Bardziej szczegółową trasę podam w terminie późniejszym.

6. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału oglądając i przeżywając ten święty czas. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19. 00.

7. W niedzielę zmartwychwstania Msza Zmartwychwstania o godz. 6. 00 (od godz. 7. 30 do 8,00 będę udzielał Komunii Świetej) i o godz. 11. 30. W poniedziałek Wielkanocny o godz. 9. 00 i 11. 30.

8. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i błogosławimy.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafii, wpłaty na konto, przekazywane osobiście, czy też w kopertach wrzucane do skrzynki na listy.

10. Zmarła Hanna Zajfert. Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w naszej świątyni w wtorek o godz. 10. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 5 – 13. 04. 2020 roku.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 5 kwietnia

9.00   + zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/wypominkowa

Wielki Poniedziałek 6 kwietnia

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od Marty z mężem

Wielki Wtorek 7 kwietnia

8:00 + Henrykę Zdziebłowską – intencja od Bożeny Kopczewskiej z rodziną

Wielka Środa 8 kwietnia

19. 00 + Stanisława Ziąbskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wielki Czwartek 9 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Mikołaja z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilata i rodziny.

Wielki Piątek 10 kwietnia

19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 11 kwietnia

19. 00 + Edwarda Głowackiego

Niedziela Zmartwychwstania 12 kwietnia

6.00   W intencjach Parafian.

11. 30 Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Lucyny i Andrzeja z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.

Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia

9.00   + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka i Andrzeja Kuzę.

11. 30 Dziękczynna urodzinowa Angeliki  i Mateusza Królewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.