DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 kwietnia 2020

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i Bractwa Miłosierdzia, oraz rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

3. Nasza świątynia wewnątrz ma powierzchnię 883.1 m2 to znaczy, że od jutra poniedziałku 20 kwietnia w Eucharystii będzie mogło uczestniczyć do 58 osób. Wchodząc do świątyni każdy wierny obowiązkowo ma odkazić ręce. Usta i nos mają być zasłonięte jak w każdym miejscu publicznym. Komunia Święta jest udzielana tylko na rękę. Jak przyjąć komunię świętą na rękę z zasłoniętymi ustami i nosem będę tłumaczył na każdej Mszy Świętej. Z tym zarządzeniem nie dyskutujemy i nie komentujemy go, po prostu wprowadzamy je w życie.

4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

5. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

5. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w odchody Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania, oraz wszystkim wspierającym naszą parafię modlitwami i ofiarami materialnymi. Bóg zapłać.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 19 – 26. 04. 2020 roku.

Druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia 19 kwietnia

9.00   + Ryszarda Smolińskiego, Mariannę i Jana Smolińskich, Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Annę Erdman

11. 30 W intencjach Parafian./ Dziękczynna w 33 rocznicę ślubu Anny i Bogdana Ogonowskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny./Bractwo Miłosierdzia.

Poniedziałek 20 kwietnia

19.00   + Józefa Antoniaka – intencja od Mateusza

Wtorek 21 kwietnia

8:00 O pokój w sercach ludzkich

Środa 22 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 20 rocznicę ślubu Moniki i Adama Bartoszewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.

Czwartek 23 kwietnia św. Wojciecha

8. 00

Piątek 24 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 12 rocznicę ślubu Anny i Tomasza Sadowskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.

Sobota 25 kwietnia św. Marka Ewangelisty

8. 00 +

19. 00 + Marię, Ryszarda, Bertę i Marka Niemojewskich

Trzecia Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia

9.00   + Józefa i Reginę Jagas, Wiktorię i Jana Jagas, Tadeusza Zagrobę

11. 30 W intencjach Parafian./ Dziękczynna w 45 rocznicę ślubu Marii i Andrzeja Walo z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.