NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia 2020 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Oto Święta paschalne, które przypominają, że Chrystus (…) został złożony w ofierze jako nasza Pascha. Niech towarzyszy nam wszystkim dar radosnego Alleluja, które nieustannie zwiastuje Kościół, jego wierni i cały świat. Obyśmy, na nowo doświadczyli żywego Pana paschalnego i Jego pustego grobu. Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach spieszą z pomocą potrzebującym, zapewniam o mojej modlitwie za tych, których dotyka choroba i cierpienie. Wspólnie stajemy wobec rzeczywistości, gdzie niepewność osłabia rodziny i całe społeczności. Bądźmy dla siebie wzajemnie świadkami zmartwychwstania.

Mamy święta życia i dobra, nadziei i miłości, pokoju i solidarności, zbawienia i miłosierdzia. Życzę Wam wszystkim wdzięczności za dar tajemnic paschalnych, bo one są zadatkiem naszego owocnego życia teraz i w wieczności. Na ten czas spotkania ze Zmartwychwstałym i z bliźnimi, z serca Wam błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

2. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

4. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

5. Przeżyliśmy Triduum Paschalne. W sobotę odbyło się poświęcenie pokarmów. Dziękuję wam moi drodzy, że tak licznie wyszliście po to błogosławieństwo. To znak, że potrzeba nam tej wspólnoty, tego żywego Kościoła, tej współpracy. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu osób. Wyrażam moją wielką wdzięczność i dziękuję p. Rafałowi Miturze wójtowi naszej gminy, że umożliwił działanie naszym strażakom, którym także składam serdeczne podziękowanie za to dzieło – na was zawsze można liczyć! Szczególnie podziękowanie składam p. Markowi Markowskiemu sołtysowi z Łubna, za zaangażowanie swojej Osoby i ciuchci, bez tego trudno byłoby tak sprawnie i atrakcyjnie dotrzeć do wszystkich parafian. Potrzeba nam w tym trudnym czasie takich znaków. Tym bardziej składam wszystkim podziękowania. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafii, na wystrój świątyni, wpłaty na konto, przekazywane osobiście, czy też w kopertach wrzucane do skrzynki na listy. Wszystkim za wszystko niech będą dzięki. Niech radość ze Zmartwychwstania towarzyszy nam wszystkim w tym czasie i każdej chwili naszego życia.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 12 – 19. 04. 2020 roku.

Niedziela Zmartwychwstania 12 kwietnia

6.00   W intencjach Parafian.

11. 30 Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Lucyny i Andrzeja z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.

Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia

9.00   + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka i Andrzeja Kuzę.

11. 30 Dziękczynna urodzinowa Angeliki  i Mateusza Królewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny.

Wtorek Wielkanosny 14 kwietnia

8:00 + Alicję Kaczorowską – intencja od uczestników pogrzebi

Środa Wielkanocna 15 kwietnia

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od Michała

Czwartek Wielkacocny 16 kwietnia

8. 00 DO pokój w sercach ludzkich

Piątek Wielkanocny 17 kwietnia

19. 00 + Jarosława Śniadkowskiego w 7r. śm.

Sobota Wielkanocna 18 kwietnia

8. 00 + Barbarę Kolińską – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 + Tadeusza Stolarskiego

Druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia 19 kwietnia

6.00   + Ryszarda Smolińskiego, Mariannę i Jana Smolińskich, Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Annę Erdman

11. 30 W intencjach Parafian./ Dziękczynna w 33 rocznicę ślubu Anny i Bogdana Ogonowskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i ich rodziny./Bractwo Miłosierdzia.