CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

2. Dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej Odpust. Prośmy, abyśmy stanowili jedną Rodzinę Bożą prowadzoną przez jednego Dobrego Pasterza Jezusa Chrystusa.

3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 19. 00.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18. 30 a w niedzielę o godz. 11.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Zachęcam do posprzątania świątyni.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Helenę Tomaszewską. Msze Święte: od Sióstr z KŻR św. Faustyny 13. 07. 2020 godz. 19.00; od rodziny Gwiaździńskich 15. 07. 2020 godz. 19. 00; od sąsiadów 20. 07. 2020 godz. 19. 00; od uczestników pogrzebu 7. 06. 2020 godz. 9. 00; 25. 07. 2020 godz. 8.00; 31. 07. 2020 godz. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 3 – 10. 05. 2020 roku.

Czwarta Niedziela Wielkanocna 3 maja Chrystusa Dobrego Pasterza

9.00   – O łaskę zdrowia dla Marii Walo

– O łaskę zdrowia dla Jadwigi i o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Antoniego w 4 rocznicę urodzin

+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Zofię i Stanisława Cieślaków
+ Edwarda Więckowskiego i jego rodziców
+ Józefa Antoniaka – intencja od uczestników pogrzebu
+ Stanisława Smolińskiego, Stanisława Ziąbskiego – imieninowa
+ Macieja Góralskiego – intencja od uczestników pogrzebu

11. 30 W intencjach Parafian./ Za Ojczyznę/ Za Druhny i Druhów Strażaków.

Poniedziałek 4 maja św. Floriana m.

19.00 + Mariana Gwiaździńskiego – intencja imieninowa

Wtorek 5maja

19:00 + Wieńczysławę i Wacława Beczek, Tomasza Domańskiego

Środa 6 maja św. Filipa i Jakuba Apostołów

19. 00 + Barbarę Kolińską – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 7 maja

19. 00 + Jerzego Kaczorowskiego,Mariannę i Józefa Gwiździńskich

Piątek 8 maja św. Stanisława bp. m.

19. 00 + Stanisławę, Antoniego, Stefana, Jacka i Jadwigę Sadowskich, Grzegorza Kapuścińskiego

Sobota 9 maja

8. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od rodzimy Marczaków

19. 00 + Władysława Kwiatkowskiego w 1r. śm. Emilię Bielińską, Andrzeja, Mariannę i Antoniego Kwiatkowskich

Piąta Niedziela Wielkanocna 10 maja

9.00  + Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego

11. 30 W intencjach Parafian