SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18. 30 a w niedzielę o godz. 11. 00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Podczas tych nabożeństw przygotowujemy się do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

5. W naszej świątyni od jutra będzie mogło jednocześnie modlić się 88 osób.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.

8. Zachęcam kolejnych mieszkańców Jesionki do posprzątania świątyni, a serdecznie dziękuję mieszkającym przy ul. Lipowej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bób Zapłać.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 17 – 24. 05. 2020 roku.

Szósta Niedziela Wielkanocna 17 maja

9.00  + Stanisława, Władysławę i Franciszka Ciołków

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 18 maja

19.00 + Teresę Dolińską w 31r. śm i zmarłych z rodziny

Wtorek 19 maja

19:00 + cr. Bańczyków

Środa 20 maja

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od Piotrka

Czwartek 21 maja

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od Rafała z rodziną

Piątek 22 maja

19. 00 + Stanisława i Stanisławę, Tadeusza, Jerzego i Jadziunię Markuszewskich, cr. Markuszewskich i Tomaszewskich, Leona Duch

Sobota 23 maja

8. 00 +

19. 00 + Zofię, Bolesława, Jana i Mieczysława Beczek

Siódma Niedziela Wielkanocna 24 maja Wniebowstąpienie Pańskie

9.00  + Zofię Janczak z rodzicami, Tadeusza Zagrobę

11. 30 W intencjach Parafian