WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych a 31 maja Nawiedzenie NMP. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 19. 00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.

8. Zachęcam kolejnych mieszkańców Jesionki do posprzątania świątyni, a serdecznie dziękuję mieszkającym przy ul. Lipowej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bóg Zapłać.

9. W przyszłą niedzielę na sumie czworo dzieci po raz pierwszy przyjmie w Komunii Świętej Pana Jezusa. Otoczmy ich wraz z rodzinami naszą modlitwą. Oczekuję na następne zgłoszenia.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 24 – 31. 05. 2020 roku.

Siódma Niedziela Wielkanocna 24 maja Wniebowstąpienie Pańskie

9.00  + Zofię Janczak z rodzicami, Tadeusza Zagrobę

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 18 maja

19.00 O łaskę zdrowia dla Jadwigi Ochockiej

+ Helenę Sitkiewicz i Jana Ochockiego

Wtorek 19 maja

19:00 + Jadwigę Małgorzaciak – intencja od dzieci

Środa 20 maja

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od rodziny Anczewskich

Czwartek 21 maja

19. 00 + Henrykę Zdziebłowską – intencja od Włodzimierza Skolkowskiego z rodziną

Piątek 22 maja

19. 00 + Celinę i Stanisława Ogonowskich, Antoniego i Jana Ogonowskich

Sobota 23 maja

8. 00 +

19. 00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

Siódma Niedziela Wielkanocna 24 maja Wniebowstąpienie Pańskie

9.00  + Wandę i Ryszarda Wójcickiech

11. 30 W intencjach Parafian