DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

6. Serdecznie dziękuję  mieszkańcom Jesionki z ulicy Długiej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bóg Zapłać. Oczywiście o takowe dzieło na następną niedzielę proszę kolejnych mieszkańców.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Adama Stanisława Sadowskiego. Msze święte: od Emilii Wajsbard 5. 07. 2020 god. 9. 00; od uczestników pogrzebu: 14. 07. 2020 godz. 8. 00; 2. 08. 2020 godz. 9. 00; 16. 09. 2020 godz. 19. 00; 5. 10. 2020 godz. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

21 – 28. 06. 2020 roku.

Dwunasta Niedziela Zwykła 21 czerwca

9.00  + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę.

11. 30 W intencjach Parafian/imieninowa

Poniedziałek 22 czerwca

19.00 + Jana Ochockiego i Kazimierza Sitkiewicza

Wtorek 23 czerwca

8:00 +

Środa 24 czerwca Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

19. 00 + Jana, Mariannę, Józefa i Romana Anczewskich

Czwartek 25 czerwca

8. 00 + Jadwigę Marczak, Władysławę, Irenę i Mariana Marczaków, Bronisławę i Hieronima Janiaków

Piątek 26 czerwca

19. 00 + Ks. Władysława Łapińskiego

Sobota 27 czerwca

8. 00 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże dary dla rodziny

+ Gabriela, Leokadię, Julię i Czesława Boguszów i zmarłych z rodziny

19. 00 + Jana Poszwińskiego

Trzynasta Niedziela Zwykła 28 czerwca

9.00  + Władysława, Serafinę, Stefanię i Stanisława Osiaków, Stanisława, Władysławę i Franciszka Ciołków

11. 30 W intencjach Parafian/3 rocznica urodzin Igora Strzałkowskiego