NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11. 30. Proszę mieszkańców Franciszkowa, Suchej, Jesionki i Łubna o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.

3. Procesje eucharystyczne w oktawie wokół naszego kościoła będą w niedzielę o godz. 11. 00 i w czwartek na zakończenie oktawy o godz. 18. 30.

4. W Boże Ciało zapraszam dzieci, które przyjęły w ubiegłym roku komunię świętą na rocznicę I komunii. Niech udział w Eucharystii i procesji będzie znakiem naszej miłości do Zbawiciela.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

6. Na przyszłą niedzielę świątynię posprzątają mieszkańcy Jesionki. Serdecznie dziękuję  rodzicom dzieci komunijnych z ubiegłej niedzieli za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bóg Zapłać.

7. Dziś na sumie Gabrysia po raz pierwszy przyjmie w Komunii Świętej Pana Jezusa. Otoczmy ją wraz z rodziną naszą modlitwą.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

7 – 14. 06. 2020 roku.

Niedziela Najświętszej Trójcy 7 czerwca

9.00  Zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/ I komunia Gabrysi

Poniedziałek 8 czerwca św. Jadwigi Królowej

19.00 + Józefa Antoniaka – intencja od Marka Gwiaździńskiego z rodziną

Wtorek 9 czerwca

8:00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od rodziny Rybickich

Środa 10 czerwca

19. 00 + Dziękczynna w 3 rocznicę ślubu Karoliny i Jarosława Ogonowskich i o Boże łaski. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

9. 00 + Wandę Maciak

11. 30  Za Parafian

Piątek 12 czerwca św. Bonifacy

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od rodziny Seferyniaków

Sobota 13 czerwca św. Antoniego z Padwy

8. 00 + Stanisława Ziąbskiego – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 + Antoniego i Helenę Majak

Jedenasta Niedziela Zwykłą 14 czerwca

9.00  + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Genowefy i Stanisława Głowackich i o Boże łaski. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.