JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje dziś o godz. 11.00 i na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18.30. Zapraszamy.

3. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

4. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

5. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Szafarzowi Andrzejowi, służbie ołtarza, asyście, dzieciom komunijnym i rocznicowym, bielankom z katechetką Anią i Paniami wspierającymi, śpiewającym z Mikołajem na czele, Kółkom Żywego Różańca, Grupom Parafialnym, Gospodyniom z Koła w Franciszkowie, Strażakom, Bogusławowi za nagłośnienie, mieszkańcom naszych miejscowości za piękne ołtarze. Za każde dzieło Bogu niech będą dzięki.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

8. Na przyszłą niedzielę świątynię posprzątają mieszkańcy Jesionki. Serdecznie dziękuję  mieszkańcom Jesionki z ulicy Wspólnej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bóg Zapłać. Oczywiście o takowe dzieło na natępną niedzielę proszę kolejnych mieszkańców.

6. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Daniel Szcześniak, kawaler z Jesionki i Karolina Pryk, panna z par. w Pszczonowie.

7. Parafianie zgłaszają przypadki kradzieży na naszym cmentarzu. Bardzo proszę o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania na cmentarzu i zgłaszanie do mnie.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

14 – 21. 06. 2020 roku.

Jedenasta Niedziela Zwykła 14 czerwca

9.00  + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Genowefy i Stanisława Głowackich i o Boże łaski. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 15 czerwca

19.00 Urodzinowa

Wtorek 16 czerwca

8:00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od rodziny Staniaków

Środa 17 czerwca św. Alberta Chmielowskiego

19. 00 + Stanisława Ziąbskiego – intencja od Koleżanek i Kolegów z pracy córki Anety

Czwartek 18 czerwca

19. 00 Za Parafian

Piątek 19 czerwca

19. 00 + Edwarda Bronowskiego, Matyldę i Stanisława Bronowskich, Antoniego, Jadwigę i Edwarda Stolarskich

Sobota 20 czerwca

8. 00 + Czesława i Jerzego Orysiaków, Jana i Zofię Staniaków

19. 00 + Jana Beczek, Aleksandra Majewskiego

Dwunasta Niedziela Zwykła 21 czerwca

9.00  + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę.

11. 30 W intencjach Parafian