ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 19. 00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie na zakończenie Mszy Świętej będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa, a w niedzielę nabożeństwo o godz. 11.00.

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18. 00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz o godz. 19. 00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 8. 00, a po niej udam się do chorych.

7. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.

10. Na przyszłą niedzielę świątynię posprzątają rodzice dzieci komunijnych. Serdecznie dziękuję  mieszkańcom Jesionki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bóg Zapłać.

11. Dziś na sumie czworo dzieci po raz pierwszy przyjmie w Komunii Świętej Pana Jezusa. Za tydzień jedno dziecko. Otoczmy ich wraz z rodzinami naszą modlitwą. Zapraszam w przyszłą niedzielę rodziców dzieci komunijnych na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

12. Od tej niedzieli w naszym kościele w Eucharystii może jednocześnie uczestniczyć ponad 200 osób. Komunia Święta będzie udzielana najpierw tym, którzy pragną Ją przyjąć na rękę a następnie tym, którzy przyjmują Pana Jezusa bezpośrednio do ust. Zachęcam do przestrzegania przepisów sanitarnych wprowadzonych w związku z epidemią.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

31. 05. – 7. 06. 2020 roku.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31 maja

9.00  + Wandę i Ryszarda Wójcickich

11. 30 W intencjach Parafian/I komunia: Magdy, Igi, Kacpra i Bartłomieja

Poniedziałek 1 czerwca

19.00 + Henrykę Zdziebłowską – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 2 czerwca

8:00 + Hannę Zajfert – intencja od rodziny Sobczyńskich

Środa 3 czerwca św. Karol Lwanga i jego towarzysze

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 4 czerwca

8. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od Lucyny i Andrzeja

Piątek 5 czerwca św. Bonifacy

19. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od rodziny Seferyniaków

Sobota 6 czerwca

8. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od rodziny Cieślaków

19. 00 + Za zmarłe Siostry Różańcowe z Pierwszego Koła Żywego Różańca św. Agaty

Niedziela Najświętszej Trójcy 7 czerwca

9.00  Zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/ I komunia Gabrysi