CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

5. Serdecznie dziękuję  mieszkańcom Jesionki z ulicy Długiej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość niedzielną i za ofiary na dekorację. Bóg Zapłać. Oczywiście o takowe dzieło na następną niedzielę proszę kolejnych mieszkańców.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 5 – 12. 07. 2020 roku.

Czternasta Niedziela Zwykła 5 lipca

9.00  Zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/I komunia Piotra, Kamila i Mariusza (+Magdalenę Kawka)

Poniedziałek 6 lipca bł. Marii Teresy Leduchowskiej

19.00 + Macieja Góralskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 7 lipca

7:00 +

Środa 8 lipca św. Jana z Dukli

19. 00 + Ryszarda Tytoń

Czwartek 9 lipca

7. 00 +

Piątek 10 lipca

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 11 lipca św. Benedykta

8. 00 + Józefa Antoniaka – intencja od uczestników pogrzbu

19. 00 Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Barbary i Sławomira z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Piętnasta Niedziela Zwykła 12 lipca

9.00  + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 2 rocznicę ślubu Angeliki i Mateusza z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.