SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

3. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. . Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego w następną niedzielę, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary składane prze tej okazji będą przekazane na potrzeby komunikacyjne misjonarzy. W ubiegłym roku z tej zbiórki przekazaliśmy ponad 800 złoty. Zachęcam do ofiarności szczególnie w tym trudnym czasie.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

5. Dziś kolejna grupa dzieci przyjmuje Pana Jezusa w komunii świętej. Otoczmy je i ich rodziny  modlitwami. Za tydzień na sumie kolejna grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii świętej. Spotkanie i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 10. 00.

6. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jesionki, z ulicy …Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni rodziców i rodziny dzieci, które dziś przyjęły komunię świętą.

7. Bóg zapłać za większe ofiary na inwestycje z racji 3 niedzieli miesiąca.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

19 – 26. 07. 2020 roku.

Szesnasta Niedziela Zwykła 19 lipca

9.00  + Ryszarda Smolińskiego w 6r. śm. Kazimierza Gołębiowskiego w 8r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian/ I komunia

Poniedziałek 20 lipca

19.00 + Helenę Tomaszewską – intencja od sąsiadów

Wtorek 21 lipca

7:00 + Stanisława Walczaka

Środa 22 lipca św. Marii Magdaleny

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od żony Teresy

Czwartek 23 lipca św. Brigidy

8. 00 + Marię, Kazimierza i Antoniego Kopciów, cr. Kopciów

Piątek 24 lipca św. Kingi

19. 00 + Annę Głowacką

Sobota 25 lipca w. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa

8. 00 + Helenę Tomaszewską – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 + Krzysztofa Dudzińskiego

Siedemnasta Niedziela Zwykła 26 lipca

9.00  + Stanisława i Zofię Cieślaków

11. 30 W intencjach Parafian/ I komunia