DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek 1 września o godz. 8.00.

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w godzinach: 18. 00 – 19. 00. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18. 00, a także do udziału w Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Pierwszosobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 8.00. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce. Po Mszy udam się do chorych.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątynii na dzisiejszą Uroczystość Niedzielną, oraz za ofiary na dekorację. Na następną niedzielę świątynię przygotują rodziny dzieci, które dziś przyjmują komunię.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 30.08 – 6.09.2020 roku

9.00  + Irenę Ulewicz w 4r. śm. Wiesława i Mariolę Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego

11. 30 W intencjach Parafian/I komunia Tomasza, Rafała, Igi, Bartłomieja, Witolda i Kryspina.

Poniedziałek 31 sierpnia

19.00 Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Karoliny i Błażeja Ogonowskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Wtorek 1 września

8:00 Rozpoczęcie roku szkolnego

Środa 2 września

19. 00 + Halinę i Władysława Mamczarek

Czwartek 3 września św. Grzegorza Wielkiego

7. 00 O łaskę zdrowia i opiekę MB dla Joanny

Piątek 4 września

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników SP w Franciszkowie

Sobota 5 września

8. 00 Dziękczynna w  2 rocznicę urodzin Jana i 14 rocznicę urodzin Joanny z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od Marka i Bogumiły Gwiaździńskich z dziećmi

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 6 września

9.00 Zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– O łaskę zdrowia dla Zofii
– O łaskę zdrowia dla Tomka
– Dziękczynna w 85 rocznicę urodzin Włodzimierza z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilata i rodziny.

+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Stanisława i Franciszka Matusiaków
+ Grzegorza Jarkiewicza
+ Zenona i Krystynę Jankowskich
+ Mariannę i Antoniego Fijałkowskich
+  Aleksandra, Józefa, Stanisława, Krzysztofa i Waldemara Walo, Henryka Leszko
+ Mariannę i Kazimierza Wrocławskich
+  Juliana Majkę w r. śm.
+ Wiesława Bartoszewskiego w 4r. śm.
+ Teresę Gieryk w 5r. śm., Jana i Helenę Radoszów
+ Stefana Wyganowskiego – intencja od uczestników pogrzebu
+ Mariannę, Czesława i Stanisława Jeżyło
+ Mariannę, Czesława i Stanisława Jeżyło
+ Zbigniewa Skibińskiego
+ Zbigniewa Lasek w 11r. śm. Barbarę Lasek, Dominika Dymeckiego, Hannę Ostrowską, cr. Kozłowskich, Lasek, Dymeckich i Stefaniaków
+ Alicję i Kazimierza Kaczorowskich, Bronisławę i Kazimierza Kaczorowskich, Irenę i Antoniego Michalaków, Waldemara Bryłę
+ Polikarpa Kamińskiego w 10r. śm. Stanisławę, Michała i Wiesława Grabarków

11. 30 W intencjach Parafian