DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

4. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

5. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni rodziców dzieci komunijnych z dzisiejszej niedzieli.

6. Dziś po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa w komunii świętej przyjmują Gabriela, Paulina i Zuzanna. Zarówno dzieci jak i ich rodziny otoczmy naszymi modlitwami.

7. Bóg zapłać za zaangażowanie w uroczystości odpustowe.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 9 – 16.08.2020 roku

Dwudziesta Niedziela Zwykła 16 sierpnia/Odpust

9.00  + Mieczysława Nazaruka, Ewę i Zdzisława Wójcickich

11. 30 W intencjach Parafian/ pierwsza komunia/ I rocznica ślubu Daniela i Karoliny Rosłonów

Poniedziałek 17 sierpnia św. Jacka

19.00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od wnuczki Katarzyny

Wtorek 18 sierpnia

7:00

Środa 19 sierpnia

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od wnuczka Mateusza z żoną Marleną i Mają

Czwartek 20 sierpnia św. Bernarda

7. 00 +

Piątek 21 sierpnia św. Piusa X

19. 00 +

Sobota 22 sierpnia NMP Królowej

8. 00 + Oktawię, Eugenię i Edmunda Falkowskich i zmarłych z rodziny, Weronikę Olszańską

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 23 sierpnia

9.00  + Katarzynę Dąbek w 3r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian