DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.

3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

5. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni rodzinie Gabrysi. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie mieszkańców Jesionki.

6. W następną niedzielę po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa w komunii świętej przyjmie sześcioro dzieci

7. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w wtorek 1 września o godz. 8. 00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

23 – 30.08.2020 roku.

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 23 sierpnia

9.00  + Katarzynę Dąbek w 3r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 24 sierpnia św. Bartłomieja Ap.

19.00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od wnuczki Pauliny

Wtorek 25 sierpnia

7:00

Środa 26 sierpnia NMP Częstochowskiej

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od rodziny Antoniaków

Czwartek 27 sierpnia św. Moniki

7. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od wnuczka Miłosza

Piątek 28 sierpnia św. Augustyna

19. 00 Dziękczynna w 21 rocznicę ślubu Katarzyny i Tomasza, z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Sobota 29 sierpnia Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

8. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 +

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 30 sierpnia

9.00  + Irenę Ulewicz w 4r. śm. Wiesława i Mariolę Ulewiczów, Ryszarda Smilińskiego

11. 30 W intencjach Parafian