OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianney’a, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 18. 00, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.00.

6. Dziś kolejna grupa dzieci przyjmuje Pana Jezusa w komunii świętej. Otoczmy je i ich rodziny  modlitwami.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci komunijnych z ubiegłej niedzieli. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie rodziny dzieci komunijnych z dzisiejszej niedzieli.

8. Ze zbiórki na św. Krzysztofa przekazaliśmy 950 złoty na środki komunikacji dla misjonarzy. Bóg zapłać za szczególną ofiarność.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 2 – 9. 08. 2020 roku.

Osiemnasta Niedziela Zwykła 2 sierpnia

9.00  + zbiorowa

11. 30 Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Edyty i Grzegorza Doboszów – intencja od uczestników uroczystości zaślubin./ I komunia

Poniedziałek 2 sierpnia

19.00 + Józefa Antoniaka – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 4 sierpnia św. Jana Marię Vianney’a

7:00 O uzdrowienie małżeństwa Marty i Karola

Środa 5 sierpnia

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od wnuczki Emilii

Czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego

7. 00 +

Piątek 7 sierpnia

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od córki Anny z mężem Cezarym

Sobota 8 sierpnia św. Dominika

8. 00

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od syna Marka z żoną Bożeną

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 9 sierpnia

9.00  + Władysława Osiaka w 4r. śm. Stanisława Ciołka w 9r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian.