DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

4. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

5. W minionych tygodniach odbyły się zbiórki na poszkodowanych w wybuchu w Libanie. Nasza Wspólnota Parafialna dziś wspiera to dzieło solidarności z poszkodowanymi datkami do puszek. Zachęcam do modlitwy i ofiarności.

6. Zgłoszenia dzieci idących do I komunii do 19 września. W następną niedzielę zapraszam na spotkanie przed I komunią 2021 roku po Mszy Świętej o godz. 9.00. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek 18 września po Mszy Świętej wieczorowej w Kościele.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o to dzieło kolejnych mieszkańców Jesionki.

9. Spowiedź dla dzieci przestępujących do I komunii w następną niedzielę w sobotę o godz. 10.00

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 13 – 20. 09. 2020 roku.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 13 września

9.00  + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w  1 rocznicę ślubu Izy i Łukasza Trawińskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 14 września Podwyższenia Krzyża Świętego

19.00 + Józefa Antoniaka – intencja od rodziny Antoniaków

Wtorek 15 września MB Bolesnej

7:00

Środa 16 września św. Korneliusza papieża

19. 00 + Adama Stanisława Sadowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 17 września

7. 00

Piątek 18 września św. Stanisława Kostkę

19. 00 + Barbarę, Michała, Jerzego Marczuków, Mariannę Kodorską

Sobota 19 września

8. 00 + Edwarda Listowskiego w 1r. śm.

19. 00 + Józefa Rybickiego

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 20 września

9.00  + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w  50 rocznicę urodzin Tomasza Sadowskiego z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilata i rodziny/ I komunia