DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 19. 00 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

4. W minionych tygodniach odbyły się zbiórki na poszkodowanych w wybuchu w Libanie. Nasza Wspólnota Parafialna zebrała 480 złoty. Bóg zapłać za ofiarność.

5. Dziś ostatnia grupa dzieci przystępuje do I komunii świętej. Polecajmy dzieci i ich rodziny dobremu Panu.

5. Po Mszy Świętej o godz. 9. 00 zapraszam na spotkanie przed I komunią 2021.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

7. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątynii kolejnych mieszkańców Jesionki.

8. Intencje mszalne na 2021 rok przyjmuję od jutra. Zapraszam od godz. 9. 00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 20 – 27.09.2020 roku

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 20 września

9.00  + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w  50 rocznicę urodzin Tomasza Sadowskiego z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilata i rodziny/ I komunia

Poniedziałek 21 września św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

19.00 + Teresę Łęgiewską – intencja od rodziny Kakietków i Krajewskich z dziećmi

Wtorek 22 września

7:00

Środa 23 września św. O. Pio

19. 00 +

Czwartek 24 września

7. 00

Piątek 25 września

19. 00 Dziękczynna w  55 rocznicę urodzin Anny z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatki i rodziny

Sobota 26 września

8. 00 +

19. 00 Dziękczynna w  18 rocznicę urodzin Karola z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilata i rodziny

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 27 września

9.00  + Tadeusza Zagrobę w 4r. śm. z rodzicami

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w  23 rocznicę ślubu Anety i Adama Olszewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • •          21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • •          23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.