DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki.

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18. 30 a w wtorek czwartek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00. W niedzielę i uroczystości o godz. 11. 00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Eucharystii o godz. 8. 00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 18. 00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i różaniec o godz. 8. 00. Po Mszy Świętej udam się do chorych

5. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Jesionki. Bóg zapłać za remont i odnowienie drzwi do zakrystii.

6. Intencje na 2021 rok przyjmuję w dni powszednie w kancelarii parafialnej.

7. Zmarła pani Halina Wasilewska. Msza Święta pogrzebowa odbędzie odprawiona w wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 27.09. – 4.10.2020 roku.

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 27 września

9.00  + Tadeusza Zagrobę w 4r. śm. z rodzicami

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w  23 rocznicę ślubu Anety i Adama Olszewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny

Poniedziałek 28 września św. Wacława

19.00 +

Wtorek 29 września św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

8:00 + Wacława i Jadwigę Kopczewskich

11. 00 pogrzeb + Haliny Wasilewskiej

Środa 30 września św. Hieronima

19. 00

Czwartek 1 października św. Teresy od Dzieciątka Jezus

8. 00

19. 00 + Danutę Mędygrał, Tomasza i Antoniego Domańskich

Piątek 2 października

19. 00 + Władysława Kwiatkowskiego, Wacławę i Jana Ciesielskich, Kazimierę, Bronisławę i Franciszka Domańskich

Sobota 3 Października

8. 00 +

19. 00 Dziękczynna w  9 rocznicę ślubu Anny i Przemysława  z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 4 października

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian