DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Na Mszach o godz. 9. 00 i 19. 00 poświęcimy ziarno na zasiew. Tego dnia również podziękujemy Panu Bogu za zbiory. W tym roku gospodarzami niech będzie cała parafia.

3. W minionych tygodniach odbyły się zbiórki na poszkodowanych w wybuchu w Libanie. Nasza Wspólnota Parafialna będzie mogła wesprzeć to dzieło solidarności z poszkodowanymi datkami do puszek w przyszłą niedzielę. Zachęcam do modlitwy i ofiarności.

4. Od dziś można pobierać deklaracje do I komunii dzieci. Zapisy do 20 września.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać mieszkańcom rodzinom dzieci komunijnych – Rafała, Witka, Bartka i Kryspina – z ubiegłej niedzieli za posprzątanie świątyni na dzisiejszą Uroczystość Niedzielną, oraz za ofiary na dekorację. Na następną niedzielę świątynię przygotują mieszkańcy Jesionki.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 6. – 13. 09. 2020 roku.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 6 września

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 7 września

19.00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od Haliny Gwiaździńskiej z rodziną

Wtorek 8 września Uroczystość Narodzenia NMP

9:00 Urodzinowo – Imieninowa Marii

19. 00 + Mariannę, Jana, Romana i Józefa Anczewskich

Środa 2 września

19. 00 Dziękczynna w  27 rocznicę ślubu Zofii i Bogusława z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Czwartek 3 września

7. 00

Piątek 4 września

19. 00 + Jerzego Kazimierza Bonikowskiego – intencja od Anny Szychowskiej z mamą

Sobota 5 września

8. 00

19. 00 Dziękczynna w  18 rocznicę urodzin Kacpra z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilata i rodziny.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 6 września

9.00  + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w  1 rocznicę ślubu Izy i Łukasza Trawińskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.