DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 października 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18. 30 a w wtorek czwartek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00. W następną niedzielę  po Mszy o godz. 9. 00.

4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Jesionki. Klęczniki.

6. Intencje na 2021 rok przyjmuję w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok i książki o „Z Duchem Świętym w codzienności”. Do nabycia są również  znicze „Śpieszmy się kochać ludzi…”

7. Dziś spotkań rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania nie będzie.

8. Bóg zapłać za ofiary na świątynię i za te wpłacane na konto jak i te składane przy innych okazjach.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 18 – 25. 10. 2020 roku.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 18 października

9.00  + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Anieli i Tomasza Czarnackich oraz 50 rocznicę urodzin Tomasza z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 19 października

19.00 + Genowefę Domańską

Wtorek 20 października św. Jana Kantego

19:00 + Mariannę i Józefa Gwiaździńskich, Jerzego Kaczorowskiego

Środa 21 października

19. 00 + Rybaczuków, Gawrysiów, Koryckich, Tworkowskich i Władysławę Witkowską

Czwartek 22 października św. Jana Pawła II

8. 00

Piątek 23 października

19. 00 + Bogdana Wójcickiego

Sobota 24 Października

8. 00 + Helenę, Franciszka, Alfreda, Czesława i Jerzego Orysiaków

16. 00 Dziękczynna w 30 rocznicę ślubu Adriany i Konrada Bronowskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla małżonków i rodziny.

19. 00 + o Boże błogosławieństwo dla Franciszka, Jakuba, Kacpra, Filipa i za ich rodziców i rodziny.

Trzydziesta Niedziela Zwykła 25 października

9.00  + Irenę, Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego, Bronisławę i Józefa Dudzińskich, Kazimierę i Pawła Sankowskich

11. 30 W intencjach Parafian