DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18. 30 a w wtorek czwartek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00. W niedzielę i uroczystości o godz. 11. 00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.

4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Jesionki. Bóg zapłać za remont i odnowienie drzwi do zakrystii.

8. Intencje na 2021 rok przyjmuję w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok i książki o „Z Duchem Świętym w codzienności”.

7. Zmarła pani Halina Wasilewska. Msze Święte zamówili: od p. Zofii Jędral z rodziną 4. 10. godz. 9.00.,  od wnuczki i prawnuków 1. 11. Godz. 9.00, od Jasi z rodziną z Piotrkowa Trybunalskiego 13. 10. Godz. 8. 00, od KŻR św. Faustyny 30. 10. Godz. 19. 00, od uczestników pogrzebu 13. 11. Godz. 19. 00 i 12. 12. Godz. 9. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 4 – 11. 10. 2020 roku.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 4 października

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 5 października św. Faustyny Kowalskej

19.00 + Adama Stanisława Sadowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

Wtorek 6 października

8:00 W intencji Janusza i Andrzeja, o łaskę wiary, łaskę zdrowia duszy i ciała, łaski niezbędne do zbawienia. Aby Pan Bóg ogarnął ich Miłosierdziem swoim i nie był zagniewany na wieki.

Środa 7 października NMP Różańcowej

19. 00 + Antoniego, Stanisławę, Stefana, Jacka i Jadwigę Sadowskich, Grzegorza Kapuścińskiego

Czwartek 8 października

8. 00

Piątek 9 października

19. 00 + Stefana Wyganowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 10 Października

8. 00 +

19. 00 + Elżbietę i Stanisława Janus

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 11 października

9.00  + Zofię i Stanisława Cieślaków11. 30 W intencjach Parafian