TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020

1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: o godz. 9. 00 i za zmarłych spoczywających na cmentarzu i poleconych  w wypominkach o godz. 11. 30. Z racji obostrzeń państwowych i zalecenia ks. Biskupa Ordynariusza Mszy na cmentarzu grzebalnym nie będzie.

3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.00 i 19. 00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18. 30 a w wtorek czwartek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00. W następną niedzielę  po Mszy o godz. 9. 00.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Jesionki. Klęczniki.

6. Intencje na 2021 rok przyjmuję w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok i książki o „Z Duchem Świętym w codzienności”. Do nabycia są również  znicze „Śpieszmy się kochać ludzi…”

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8. Bóg zapłać za ofiary na świątynię i za te wpłacane na konto jak i te składane przy innych okazjach.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłej Janiny Sadowskiej. Msze święte: od Domowego Kościoła Kręgu w Jesionce 12. 12. 2020r. o godz. 19. 00; od Domowego Kościoła Rejonu Żyrardów 28. 12. 2020r. o godz. 19. 00; od Lucyny i Marysi 19. 12. 2020r. o godz. 19. 00; od Marka i Bogusi Gwiaździńskich 20. 11. 2020r. o godz. 19. 00; od uczestników pogrzebu 31, 10. 2020r. o godz. 8. 00; 3. 01. 2021r. o godz. 9. 00; 30. 01. 2021r. o godz. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 25. 10. – 1. 11. 2020 roku.

Trzydziesta Niedziela Zwykła 25 października

9.00  + Irenę, Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego, Bronisławę i Józefa Dudzińskich, Kazimierę i Pawła Sankowskich

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 26 października

19.00 + Dziękczynna w 8 rocznicę urodzin Roksany z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatki i rodziny.

Wtorek 27 października

8:00 +

Środa 28 października św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza

19. 00 + Tadeusza Zagrobę w dniu imienin

Czwartek 29 października

8. 00

Piątek 30 października

19. 00 + Halinę Wasilewską – intencja od KŻR św. Faustyny

Sobota 31 Października

8. 00 + Janinę Sadowską – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Kingi z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatki i rodziny.

Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada (31 niedzieka zwykła)

9.00  + Stanisławę i Franciszka Kuranów, cr. Królewskich i Kuranów

+ Halinę Wasilewską – intencja od wnuczki i prawnuków

+ Józefę i Aleksandra Walo, Waldemara Walo

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

9. 00 Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

19. 00 + Dawida Gonerę w 7r. śm. Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę.