JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W ostatnim tygodniu listopada polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

5. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Łubna. Klęczniki.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 22 – 29.11.2020 roku

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopada

9.00  + Edwarda Więckowskiego w 15r. śm. Edwarda Szkupa

11. 30 W intencjach Parafian

Środa 25 listopada św. Katarzyny

19. 00 + Ireneusza Ulewicza – intencja od sąsiadów z ul. Strażackiej

Piątek 27 listopada

19. 00 + Ireneusza Ulewicza – intencja od Henryki Gołębiowskiej z rodziną

Sobota 28 listopada

19. 00 + Stefanię, Józefa i Mirosława Zakrzewskich, Bożenę Szafraniak

Pierwsza Niedziela Adwentu Wszechświata 29 listopada

9.00  + Ryszarda Smolińskiego, Wiesława Ulewicza i jego Rodziców i Braci, Mariolę i Irenę Ulewiczów

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna – imieninowa Andrzeja Walo, z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla solenizanta i rodziny.