WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2020

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych.

3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane dwie Msze Święte w następujących godzinach: 9. 00 i 19. 00.

4. Przez wszystkie dni listopada (do 30 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 8. 00. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu  od godziny 18. 00 i Mszy Świętej o godz. 19. 00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 18. 00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. W tę sobotę wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych.

6. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Jesionki. Klęczniki.

7. Intencje na 2021 rok przyjmuję w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok i książki o „Z Duchem Świętym w codzienności”.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Bóg zapłać za ofiary na świątynię i za te wpłacane na konto jak i te składane przy innych okazjach.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 1.11. – 8.11.2020 roku.

Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada (31 niedzieka zwykła)

9.00  O łaskę zdrowia dla Marii Walo

+ Stanisławę i Franciszka Kuranów, cr. Królewskich i Kuranów
+ Halinę Wasilewską – intencja od wnuczki i prawnuków
+ Józefę i Aleksandra Walo, Waldemara Walo

11. 30 W intencjach Parafian/wypominkowa

Poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

9. 00 Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

19. 00 + Dawida Gonerę w 7r. śm. Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę.

Wtorek 3 listopada

8:00 + Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

Środa 4 listopada św. Karol Boromeusz

19. 00 + Teresę Łęgiewską – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 5 listopada

8. 00 Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

Piątek 6 listopada

19. 00 + Janinę Kwiatkowską i zmarłych z rodziny

Sobota 7 listopada

8. 00 O łaskę wiary i uzdrowienie małżeństwa Marty i Karola

19. 00 + Aleksandra i Teresę Majewskich

Trzydziesta druga Niedziela Zwykła 8 listopada

9.00  + Danielę Skolkowską w 22r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian