DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Trwają spotkania duszpasterskie, zwane kolędą. Zapraszam do świątyni na Msze Święte. Zapraszam całe rodziny po Boże błogosławieństwo lub chociaż jedną osobę – najlepiej głowę rodziny, która zaniesie dar błogosławieństwa całej rodzinie. Dzieci zapraszam z zeszytami od religii po wpis ( będzie coś słodkiego). W tym tygodniu będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa kolędowego w domach. Zgłoszenia od chętnych przyjmuję dziś w zakrystii a od jutra telefonicznie lub osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Poniedziałek 18 stycznia Msza Święta o godz. 19. 00: Łubno ul Główna, Jutrzenki i pozostałe domy.

Wtorek 19 stycznia Msza Święta o godz. 19. 00: Franciszków ul. Dębowa

Środa 20 stycznia Msza Święta o godz. 19. 00: Franciszków ul. Kasztanowa, Świerkowa, Klonowa, Jarzębinowa, Modrzewiowa i przyległe.

Czwartek 21 stycznia Msza Święta o godz. 19. 00: Franciszków: ul. Brzozowa, Ogrodowa, Jaworowa i Wiązowa.

Bóg zapłać za ofiary które składacie na tych Mszach jak i za te wpłacane na konto.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Łubna.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Lucyna Drązikowska. Msze od uczestników pogrzebu będą odprawione: 22. 01. 2021 r. o godz. 19. 00; 29. 01. 2021 r. o godz. 19. 00 i 8. 02. 2021 r. o godz. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

8. Za tydzień zapraszam rodziców dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 9. 00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 17 – 24.01.2021 roku.

Druga Niedziela Zwykła 17 stycznia

9.00  + Reginę Jagas w 4r. śm. Józefa Jagas z rodzicami

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 18 stycznia

19. 00 W intencjach mieszkańców Łubna ul Główna, Jutrzenki i pozostałe domy.

Wtorek 19 stycznia św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa

19. 00 W intencjach mieszkańców Franciszków ul. Dębowa

Środa 20 stycznia

19. 00 W intencjach mieszkańców Franciszków ul. Kasztanowa, Świerkowa, Klonowa, Jarzębinowa, Modrzewiowa i przyległe.

Czwartek 21 stycznia św. Agnieszki

19. 00 W intencjach mieszkańców Franciszków: ul. Brzozowa, Ogrodowa, Jaworowa i Wiązowa.

Piątek 22 stycznia

19. 00 + Lucynę Drązikowską – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 23 stycznia

19. 00 + Henrykę w 2r. śm. i Jerzego Antoniaków

Trzecia Niedziela Zwykła 24 stycznia

9.00  + Mariana Gwiaździńskiego w r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian