CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2021

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 9. 00 i 19. 00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Taca na wsparcie zgromadzeń i zakonów.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej o godz. 19.00 błogosławieństwo chleba.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 18. 00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia o godz. 8. 00. Po Mszy udam się do chorych.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Łubna.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, konto i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

10. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9. 00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

11. Dzieci komunijne zgłaszają się dziś po Mszy świętej po książeczki.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 31.01. – 7.02.2021 roku

Czwarta Niedziela Zwykła 31 stycznia

9.00  + Józefa, Genowefę i Stefana Rybickich, Władysławę, Mariana i Irenę Marczaków

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 1 lutego

19. 00 + Wiktorię Ziabską – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 2 lutego Ofiarowanie Pańskie ( MB Gromnicznej)

9. 00

19. 00 + Mariannę i Piotra Guralskich, Walentego i Stanisławę Stefaniaków

Środa 3 lutego św. Błażeja

19. 00 +

Czwartek 4 lutego

8. 00

Piątek 5 lutego św. Agaty

19. 00 + Barbarę, Michała i Jerzego Marczuków, Mariannę Kodorską

Sobota 6 lutego św. Pawła Mika i towarzyszy

8. 00 W intencjach chorych

19. 00 W dniu św. Agaty patronki Pierwszego Koła Różańcowego z prośbą o zdrowie i opiekę MB za Siostry Różańcowe i ich rodziny.

Piąta Niedziela Zwykła 7 lutego

9.00  zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– O Boże błog. , opiekę MB i łaskę zdrowia dla ks. Tomasza
– O zdrowie dla Mariusza i Mikołaja-

+ Zbigniewa Kowalskiego, Janinę Sadowską, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Stanisława i Franciszka Matusiaków, Wincentego i Kazimierę Cichockich
+ Grzegorza Jarkiewicza
+ cr. Rembiszewskich, Nowakowskich, Dwurzników, Bronowskich, dusze w czyśćcu cierpiące
+ Waldemara Bryłę, Irenę i Antoniego Michalaków, Alicję i Kazimierza Kaczorowskich
+ Wiktorię Ziąbską – intencja od uczestników pogrzebu
+ Annę Fijałkowską – intencja id rodziny Kudrów
+ Tadeusza Kruka, rodziców i brata Kazimierza, Cecylię i Bolesława Nowakowskich, Jadwigę, Stanisława i Grzegorza Jarkiewiczów, Stanisława Kamińskiego

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Michała z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilata i rodziny