DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź od godz. 18. 00. Zachęcam doprowadzenia Drogi Krzyżowej Zespoły parafialne. W sobotę po Mszy porannej udam się do chorych.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18. 15. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11. 00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

7. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 11 marca. Poprowadzi je O. Krzysztof. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Narzeczonych zapraszam na konferencje dziś po Sumie do domu parafialnego.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Józefowa za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Józefowa.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

12. Proszę o zebranie środków na dekorację kościoła na Święte Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 28.02. – 7.03.2021 roku

Druga Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 28 lutego

9.00  + Helenę i Antoniego Majak

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 1 marca

19. 00 +

Wtorek 2 marca

8. 00

Środa 3 marca

19. 00 + Józefa Antoniaka w 1r. śm.

Czwartek 4 marca św. Kazimierza Królewicza

8. 00                                                                                

Piątek 5 marca

19.00 + Władysławę Gurską w 21r. śm. Eugeniusza Gurskiego w 13r. śm.

Sobota 6 marca

8. 00 +

19. 00 + dziadków Śledziów, Ulewiczów, Dudzińskich, Kosedowskich, Kazimierę Sankowską

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 7 marca

9.00  zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– Dziękczynna w 40 rocznicę urodzin Arkadiusza z prośbą o Boże błog i opiekę MB dla jubilata i rodziny
– O łaski dla Andrzeja – intencja urodzinowa

+ Zbigniewa Kowalskiego, Janinę Sadowską, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Stanisława i Franciszka Matusiaków
+ Grzegorza Jarkiewicza
+ Marka i Tadeusza Skowrońskich i zmarłych z rodziny, Stanisławę i Bolesława Kuziemskich z dziećmi i zmarłych z rodziny
+ Tadeusza Wątróbskiego i cr. Markiewiczów i Wątróbskich
+ Józefę i Aleksandra Walo i zmarłych z rodziny
+ Mariannę i Kazimierza Wrocławskich, Genowefę i Kazimierza Dudzińskich
+  Kazimierę Foszcz
+ Henrykę Rosińską – intencja od uczestników pogrzebu
+ Marka Skowrońskiego – intencja od uczestników pogrzebu
+ Barbarę i Zbigniewa Lasek, Bronisławę i Dominika Dymeckich, Hannę Ostrowską, cr. Lasek, Dymeckich, Kozłowskich i Stefaniaków
+ Edwarda, Kazimierę i Wacława Sankowskich
+ Jana i Annę Skolkowskich, Józefa i Annę Zawadzkich

11. 30 W intencjach Parafian