PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18. 15. Dziś i w następną niedzielę Wielkiego Postu o godz.11.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne i szkolne rozpoczną się od 11 do 13 marca. Poprowadzi je O. Krzysztof z Puszczy Mariańskiej. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej za tydzień.

4. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz misji Ad Gentes.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9. 00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Józefowa za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Józefowa.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

9. Proszę o zebranie środków na dekorację kościoła na Święte Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Bronisława Dymecka. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Msze święte od uczestników pogrzebu: 24. 02. 2021r. godz. 19. 00; 11.03. 2021r. godz. 9.00; 7. 04. 2021r. godz. 19.00; 17. 04. 2021r. godz. 19. 00.  Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 21 – 28.02.2021 roku.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 21 lutego

9.00  + Stanisława Ziąbskiego w 1r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 60 rocznicę urodzin Elżbiety, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB i wstawiennictwo Wszystkich Świętych dla Jubilatki i jej rodziny.

Poniedziałek 22 lutego

19. 00 +

Wtorek 23 lutego

8. 00

Środa 24 lutego

19. 00 + Bronisławę Dymecką – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 25 lutego

8. 00                                                                                

Piątek 26 lutego

19.00 + Annę Głowacką w 5r. śm.

Sobota 27 lutego

8. 00 +

19. 00 +

Druga Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 28 lutego

9.00  +

11. 30 W intencjach Parafian