SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9. 00 i 19. 00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach od 11 do 13 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18.15. Chętni do prowadzenia mile widziani. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11. 00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Józefowa za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Józefowa.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

9. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 14 – 21.02.2021 roku

Szósta Niedziela Zwykła 14 lutego

9.00  + Władysława, Serafinę, Stefanię i Stanisława Osiaków

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 15 lutego

19. 00 + Walentego i Stanisławę Stefaniaków

Wtorek 16 lutego

8. 00

Środa 17 lutego Środa Popielcowa

9. 00 + Mariannę, Jana, Mariannę Majewskich, cr. Błaszczyków, Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

10. 00 pogrzeb + Bronisławy Dymeckiej

19. 00 O Dary Ducha Świętego, zdrowie, potrzebne łaski dla Patryka.

Czwartek 18 lutego

8. 00

Piątek 19 lutego

19.00 + Marka Skowrońskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 20 lutego

8. 00 +

19. 00 +

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 21 lutego

9.00  + Stanisława Ziąbskiego w 1r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 60 rocznicę urodzin Elżbiety, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB i wstawiennictwo Wszystkich Świętych dla Jubilatki i jej rodziny.