NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Dziś ostatnie gorzkie żale po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

5. Wielki Czwartek – Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 19. 00. Spowiedź tego dnia od 18.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 22. 00. Taca zostanie przeznaczona dla ubogich.

6. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15. 00 (w godzinie miłosierdzia) droga krzyżowa wokół świątyni. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

7. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8. 00 do 13.00.  Święcenie pokarmów od 9. 00 do 12.00 przed kościołem.

8. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 Zabierzmy na nią świece.

9. Spowiedź w Wielki Piątek od godz. 18.00 i w Wielką Sobotę od 9.00 do 12.00

10. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. Niech świat usłyszy naszą radość!

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jan Tadeusz Sankowski. Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w środę o godz. 10. 00. Wieczny…

13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

14. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na Święte Triduum i następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni  kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 28. 03. – 4. 04. 2021 roku.

Szósta Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 28 marca – Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

9.00  + Jana i Karolinę Peszuków, Jadwigę i Tadeusza Lewandowskich i zmarłych z rodziny

11. 30 + Marię Jarzyna

Wielki Poniedziałek 29 marca

19. 00 + Mirosława Tobra

Wielki Wtorek 30 marca

8. 00 + Monikę Sałacińską – intencja od uczestników pogrzebu

Wielka Środa 31 marca

19. 00 + Monikę Sałacińską – intencja od uczestników pogrzebu

Wielki Czwartek 1 kwietnia

19. 00 O Boże łaski dla proboszcza.

Wielki Piątek 2 kwietnia

19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 3 kwietnia

19. 00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

Niedziela Zmartwychwstania 4 kwietnia

6.00  W intencjach Parafian

11. 30 zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo.

+ Zbigniewa Kowalskiego, Janinę Sadowską, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Stanisława i Franciszka Matusiaków
+ Grzegorza Jarkiewicza
+ Marka i Tadeusza Skowrońskich i zmarłych z rodziny, Stanisławę i Bolesława Kuziemskich z dziećmi i zmarłych z rodziny
+ Jolantę Napiórkowską– intencja od uczestników pogrzebu
+ Józefę Walo w 3r. śm.
+ Zofię i Macieja Góralskich, Stefana Wyganowskiego
+ Eugeniusza i Stanisławę Skolkowskich, Władysławę i Mariana Skolkowskich z rodzicami, cr. Janczych
+ Monikę Sałącińską – intencja od sąsiada Piotra Gwiaździńskiego

Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia

9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona. Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę.

11. 30 + Bronisława i Mariannę Langa