TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.… gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

4. Rekolekcje parafialne trwać będą od 11 do 13 marca. Poprowadzi je O. Krzysztof Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Dzień Sakramentu pokuty w sobotę. Porządek rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronach internetowych.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. Narzeczonych zapraszam na konferencje dziś po Sumie do domu parafialnego.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecam Małego Gościa Niedzielnego.

9. Proszę o zebranie środków na dekorację kościoła na Święte Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Józefowa za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Franciszkowa.

11. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Jolanty Napiórkowskiej. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Msze Święte od uczestników pogrzebu: 22. 03. 2021r. godz. 19.00 i 4. 04. 2021r. godz. 11.30.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 7 – 14.03.2021 roku.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 7 marca

9.00  zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 40 rocznicę urodzin Arkadiusza z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilata i rodziny

Poniedziałek 8 marca

8. 00

Wtorek 9 marca

8. 00

Środa 10 marca

19. 00 O Boże łaski i opiekę MB dla Przemysława, Anny, Franciszka i Jakuba.

Czwartek 11 marca Rekolekcje

9. 00 + Bronisławę Dymecką – intencja od uczestników pogrzebu

11. 30 + Jolantę Napiórkowską – intencja od koleżanki z rodziną

19. 00 + cr. Rembiszewskich, Nowakowskich, Dwurzników, Bronowskich i wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

Piątek 12 marca Rekolekcje

9. 00 + Helenę i Antoniego Majak, Ewę Patynowską

11. 30 O potrzebne łaski dla Kasi i w intencjach Bogu wiadomych.

19. 00 + Rybaczuków, Gawrysiów, Koryckich, Tworkowskich, Władysławę Witkowską

Sobota 13 marca Rekolekcje

9. 00 + Jerzego, Kazimierza i Roberta Bonikowskich, Mariannę i Stanisława Antoniaków

11. 30 + Janinę i Stanisława Mińkowskich

19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę Władysława Gonerę

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu Zwykła 14 marca

9.00  + Wiesława Ulewicza w 18r. śm., Mariolę Ulewicz w 12r. śm., Irenę Ulewicz, Ryszarda Smolińskiego

11. 30 W intencjach Parafian