CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 25 kwietnia 2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. Dziś w naszej parafii odpust.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy porannej i pół godziny przed mszą wieczorową zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy porannej i nabożeństwie udam się do chorych.

4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Staraniem mieszkańców Łubna udało się nam wymienić kawałek ogrodzenia na cmentarzu. Bóg Zapłać. Jest już czynne nagłośnienie przed kościołem i czekamy na procesyjne wokół świątyni.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

9. Zmiana porządku Mszy 9. 05. 2021r.: 9. 00; 10.30 – suma i 12. 00 I komunia.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Ewa Gieryk. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Msze Święte od uczestników pogrzebu:18. 05. 2021r. o godz. 8.00; 9. 06. 2021r. o godz. 19.00 i 4. 07. 2021r. o godz. 9. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 25.04. – 3.05.2021 roku.

Czwarta Niedziela Wielkanocna – Chrystusa Dobrego Pasterza – 25 kwietnia – Odpust

9.00 + Wacławę i Jana Ciesielskich, Władysława Kwiatkowskiego, Kazimierę, Bronisławę i Franciszka Domańskich

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 26 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 13 rocznicę ślubu Anny i Tomasza z prośbą o piękny rozwój miłości pomiędzy małżonkami i w całej rodzinie.

Wtorek 27 kwietnia

8. 00

Środa 28 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 18 rocznicę ślubu Małgorzaty i Przemysława z prośbą o piękny rozwój miłości pomiędzy małżonkami i w całej rodzinie.

Czwartek 29 kwietnia św. Katarzyny Sieneńskiej

19. 00 Dziękczynna w 4 rocznicę ślubu Elżbiety i Andrzeja z prośbą o piękny rozwój miłości pomiędzy małżonkami i w całej rodzinie.

Piątek 30 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 19 rocznicę urodzin Mikołaja i 11 rocznicę urodzin Magdaleny z prośbą o piękne pobożne życie dla jubilatów i ich rodziny.

Sobota 1 maja

8. 00 + Monikę Sałacińską – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 Za zmarłe Siostry z pierwszego Koła Różańcowego św. Agaty.

Piąta Niedziela Wielkanocna 2 maja

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 3 maja NMP Królowej Korony Polskiej

9. 00 + Ryszarda, Mariannę i Jana Smolińskich, Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów.

11.30 W intencjach Ojczyzny.