DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. O 15.00 w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa w świątyni, przy kapliczkach i w domach będzie wyrazem naszej wdzięczności.

3. Za tydzień zapraszam po Mszy Świętej o godz. 9.00 rodziców dzieci komunijnych.

4. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  za dwa tygodnie.

5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

8. Bóg zapłać: Służbie ołtarza, scholii, Strażakom, Dekoratorowi, Grupom parafialnym i wszystkim uczestniczącym w Triduum Paschalnym.

7.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Henryk Kuran Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Pogrzeb zmarłego jutro w poniedziałek o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 11 – 18.04.2021 roku.

Druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia 11 kwietnia

9.00  Dziękczynna w 51 rocznicę ślubu z prośbą o potrzebne łaski w dalszym życiu.

11. 30 W intencjach Bractwa Miłosierdzia w 25 rocznicę powstania.

Poniedziałek 12 kwietnia

9. 00 pogrzeb + Henryk Kuran

19. 00 + Marcina Dmochowskiego

Wtorek 13 kwietnia

8. 00 +

Środa 14 kwietnia

19. 00 + Jadwigę Marczak, Irenę, Władysławę i Mariana Marczaków

Czwartek 15 kwietnia

8. 00

Piątek 16 kwietnia

19. 00 + Monikę Sałacińską – intencja od rodziny

Sobota 17 kwietnia

8. 00 +

19. 00 + Bronisławę Dymecką – intencja od uczestników pogrzebu

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia

9.00 + Tadeusza Stolarskiego, cr. Stolarskich i Kozłowskich, Piotra Zwolińskiego

11. 30 Dziękczynna w 46 rocznicę ślubu Marii i Andrzeja.