NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Od wtorku czerwiec kiedy czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Litania w dni powszednie na Mszy po komunii jako dziękczynienie. A w niedzielę o godz. 11.00.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 11.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. 1 czerwca we wtorek w Dzień Dziecka o godz. 18. 00 młodzież naszej parafii, która podjęła trud przygotowań przyjmie sakrament bierzmowania z rąk JEKsBp Wojciecha Osiala. W Boże Ciało 3 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w środę 2 czerwca o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8.  Związek małżeńskimają zamiar zawrzeć:

Michał Krzysztof Gałązka, kawaler z par. MB Pocieszenia w Żyrardowie i Karolina Suchecka, panna z Jesionki par. tutejszej.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 30. 05. – 6. 06. 2021 roku.

Niedziela Przenajświętszej Trójcy 30 maja

9.00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 31 maja

19. 00 +

Wtorek 1 czerwca

18. 00 W intencjach bierzmowanych i ich rodzin.

Środa 2 czerwca

19. 00

Czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  – Boże Ciało

9. 00 + Stanisławę i Franciszka Kuranów, cr. Kuranów i Królewskich

11. 30  W intencjach Parafian

Sobota 5 czerwca

19. 00 + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską, Ireneusza Ulewicza

Dziesiąta Niedziela Zwykła 6 czerwca

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian.