SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12. 00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

4. Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy porannej i pół godziny przed Mszą wieczorową a w niedzielę i Uroczystości o godz. 11.00.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież, która uczestniczyła w przygotowaniach i chce w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszam na indywidualne spotkania w tym tygodniu. Przyjmuję codziennie od godz. 15.00 do 18. 00.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Wielkie Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i uroczystości komunijne. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Franciszkowa.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

9. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 9 – 16.05.2021 roku.

Szósta Niedziela Wielkanocna 9 maja

9.00 + Stanisława, Franciszka i Władysławę Ciołków

10. 30 W intencjach Parafian./o łaskę zdrowia dla Ewy

12. 00 W intencjach I komunii

Poniedziałek 10 maja

19. 00 + Władysława Kwiatkowskiego w 2r. śm. Andrzeja Kwiatkowskiego, Emilię Bielińską, zmarłych z rodziny

Wtorek 11 maja

8. 00 + Monikę Sałacińską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 12 maja

19. 00 + Andrzeja Chodorowskiego w 30r. śm.

Czwartek 13 maja NMP z Fatimy

8. 00 + Franciszka Stawickiego

Piątek 14 maja św. Macieja Ap.

19. 00 Dziękczynna w 9 rocznicę urodzin Konrada, imieninowa Zofii i + Piotra Zwolińskiego

Sobota 15 maja

8. 00 + Henryka Kurana – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 16 maja

9.00 + Stanisławę, Antoniego, Stefana, Jacka i Jadwigę Sadowskich, Krystynę Markowską

11. 30 W intencjach Parafian.