WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś nabożeństwa majowe.

3. W poprzednią niedzielę grupa 20 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W Boże Ciało 3 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w środę 2 czerwca o godz. 17.30.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 16 – 23.05.2021 roku.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 16 maja

9.00 + Stanisławę, Antoniego, Stefana, Jacka i Jadwigę Sadowskich, Krystynę Markowską

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 17 maja

19. 00 + Zofię i Stanisława Wiącek, Wacławę, Franciszka i Stanisława Wardak

Wtorek 18 maja

8. 00 + Ewę Gieryk – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 19 maja

19. 00 O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Natalii i całej rodziny

Czwartek 20 maja

8. 00

Piątek 21 maja

19. 00 + Władysława Kwiatkowskiego, Annę i Jana Papisz

Sobota 22 maja

8. 00 +

19. 00 + Zofię, Bolesława, Jana i Mieczysława Beczek, Monikę Sałacińską

Niedziela Zesławnia Ducha Świętego 23 maja

9.00 + Ryszarda i Wandę Wójcickich, Andrzeja i Urszulę Chruślińskich

11. 30 W intencjach Parafian.